Florjanovo 2016

/, Foto/Florjanovo 2016

Florjanovo 2016

Sv. Florjan, zavetnik gasilcev ter patron pred požarom in poplavami goduje 4. maja. Vsako leto gasilci v Mozirju na nedeljo najbližje florjanovemu obhajamo slovestno sveto mašo. Letos smo praznik obhajali v nedeljo 8.5. Gasilci, od mladih pa do tistih z najdalšim staležem v društvu smo se v urejeni formaciji izpred gasilskega doma podali proti cerkvi sv. Jurija v Mozirju kjer je župnik daroval sveto mašo. Med mašo je blagoslovil novo opremo ter gasilce priporočil sv. Florjanu.

Po sveti maši smo pred gasilskim domom skupaj z predstavniki občine uradno otvorili in blagoslovili nov most, ki je bistveno izboljšal poplavno varnost v tem delu Mozirja.

Ker v letošnjem letu aktivno zbiramo sredstva za novo gasilsko cisterno, se je gospod župnik Aleksander Koren odločil, da nabirko od Florjanove maše nameni gasilskemu društvu. Za poklonjenih 500 € se iz srca zahvaljujemo.

2016-07-01T22:37:09+02:00 10. 05. 2016|

Povejte svoje mnenje